II PIESZA PIELGRZYMKA Z PARAFII ŚW. JUDY TADEUSZA W MIROCINIE DO JODŁÓWKI

 

28 sierpnia 2016 r. stał się okazją dla wielu mieszkańców naszej parafii do udziału w pieszej pielgrzymce do Jodłówki.
Na pątniczy szlak z naszej parafii wyruszyło ok. 100 osób. Grupę prowadził ks. proboszcz Ryszard Królicki. Podczas wspólnej wędrówki był czas na modlitwę w intencjach parafialnych, a także osobistych, które każdy niósł w swoim sercu, mógł je także wypisać na kartkach. Wszystkie te sprawy zostały zaniesione przed ołtarz Matki Bożej Pocieszenia.
O godzinie 11.30 w Sanktuarium Matki Bożej rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolity Krakowskiego, który jeszcze jako kapelan arcybiskupa krakowskiego Karola Wojtyły był świadkiem koronacji obrazu Matki Bożej w Jodłówce w 1975 r., a drugi raz już jako osobisty sekretarz papieża Jana Pawła II posługiwał przy rekoronacji tegoż obrazu w czasie papieskiej pielgrzymki Ojca św. do Polski dnia 2 czerwca 1991 r. w Rzeszowie.
Kocelebrowaną  uroczystą Eucharystię sprawował również nasz senior ks. arcybiskup Józef Michalik,  oraz ksbp Edward Białogłowski, bp pomocniczy Diecezji Rzeszowskiej, a częsty pątnik jodłowieckiego sanktuarium, pochodzący z niedalekiego Rzeplina.  Mszę św. odpustową odprawiało również 24 kapłanów, w większości przyprowadzających grupy pielgrzymów ze swoich parafii.
W homilii kardynał Dziwisz mówił o Maryi jako naszej Matce. Podkreślił również związki św. Jana Pawła II z Cudownym Obrazem Matki Bożej Pocieszenia.

Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w organizacji pielgrzymki, grupie porządkowej oraz grupie muzycznej. W galerii można obejrzeć zdjęcia z naszej pielgrzymki.

                                                                                                                                                pątniczka Karolina