W niedzielę, 19.03.2017 r. w naszej parafii  gościliśmy Księdza Prałata Jana Mazurka, diecezjalnego Moderatora Ruchu Apostolstwa Młodzieży, który wraz z delegacją moderatorów świeckich przybył oficjalnie założyć grupę RAM i włączyć młodzież z Mirocina i Rozborza do Stowarzyszenia Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Zewnętrznym wyrazen przynależności do Ruchu są emblematy, otrzymane podczas uroczystej Mszy Świętej której przewodniczył i wygłosił Słowo nasz Gość.

Po Eucharystii w salce katechetycznej miała miejsce agapa, czyli czas spędzony we wspólnocie na różnych cennych rozmowach i zabawach.

Wyrażamy naszą wdzięczność przede wszystkim Bożej Opatrzności, gdyż to za Jej przyzwoleniem kilkumiesięczny trud formacyjny zaowocował włączeniem 24 osób z naszej grupy w struktury diecezjalne RAM. Dziękujemy również Księdzu Moderatorowi za Jego niedzielną posługę, modlitwę w naszej intencji i wspólnie spędzony czas.

Wyrazy wdzięczności chcemy skierować również w stronę Księdza Proboszcza, który zawsze nas wspierał w naszym trudzie formacyjnym, oraz Gościom z Przemyśla przybyłym na tę uroczystość.

Na stronie internetowej dostępne są zdjęcia z naszego niedzielnego święta. Można je pooglądać klikając tutaj.

Tutaj natomiast dostępne jest do odsłuchu kazanie Księdza Moderatora wygłoszone podczas uroczystej Mszy Świętej.