1. Dziś w uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Po południu o godz. 15.00 rozpoczyna się Festyn Rodzinny organizowany przez Zespół Szkół w Mirocinie.
  2. We wtorek 13 czerwca dzień św. Antoniego. W tym dniu ogłoszenie św. Antoniego patronem Przeworska. Uroczysta Msza św. w kościele OO.Bernardynów o godz. 11.00. więcej wieści na plakatach.
    Natomiast w naszym kościele parafialnym Msza św. o godz. 18.00 połączona z nowenną do św. Antoniego i poświęceniem lilii. Podziękowania i prośby proszę składać w skrzynce przy św. Antonim.
  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św.:
    8.00 – MB    10.00 – JT z procesją Eucharystyczną   17.00 – JT

      Prosimy jak co roku o przygotowanie ołtarzy w tych miejscach jak dotychczas:
1. Akcja katolicka 2. – przy kapliczce  w Rozborzu – okoliczni mieszkańcy  3. KSM i RAM   4. Koło Gospodyń z Mirocina. Klasy III w strojach komunijnych.  Zapraszamy dzieci od najmłodszych do klasy II do sypania kwiatków i dzwonienia. Na procesję Bożego Ciała proszę zabrać teksty pieśni. W „Gościu Niedzielnym” jest śpiewnik, jak również teksty można pobrać na smartfona ze strony tygodnika „Niedziela”.
W Boże Ciało można zyskać odpust zupełny za pobożny udział w procesji eucharystycznej.

4. Na remonty w maju zebrano: Mirocin – 2560 zł; Rozbórz – 1220 zł. Razem 3780 zł. brak składek  z 3-ch Rejonów: Rozbórz – IX; Mirocin: III, VI. W tych rejonach będą proszone osoby drugi raz o zbiórkę.
Prosimy o zbiórki za czerwiec. Odpowiedzialni w Rozborzu:
Rejon VIII: nr 11 Chudzik Stanisław  i nr 37a Jurek Anna
Rejon IX: nr 151 Guzowska Danuta  i nr 149A Siwak Małgorzata
Rejon X: nr 82 Lis Józef  i nr 84 Chlebuś Stanisław
W Mirocinie:
Rejon III: Węgrzyn Arkadiusz, Całka Jakub
Rejon IV: Gronostalska Teresa, Pelc Karolina

Listy z Rejonów do zabrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. W sobotę dzieci komunijne wyjeżdżają na dzień dziękczynienia do sanktuarium MB Pocieszenia do Jodłówki. Msze św. w sobotę tylko rano.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościołów w minionym tygodniu, odpowiedzialni za czystość kościołów w tym tygodniu: MB – gr. XVI;  JT – gr. II